İnşaat Sektörü Bitkisel Hayatta İddiası: Gayrimenkul Sektörü Durdu, Kirpi Sendromu Tartışmaları Başladı!


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

İnşaat Sektörü Bitkisel Hayatta İddiası: Gayrimenkul Sektörü Durdu, Kirpi Sendromu Tartışmaları Başladı!
Elazığ’da yaşanan depremin ardından yaşanan büyük yıkım ve 41 can kaybı Türkiye’nin bir kere daha acı gerçek ile yüzleşmesine neden olurken depreme hazırlık için yasal düzenlemenin şart olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Bina kimlik kartı ile deprem riski taşıyan binalar için takip süreci kolaylaşacak.

Türkiye’de fay hatları için uyarılar üst üste gelirken yaşanan depremler ile beraber riskli konut stoku için de alarm zilleri çalmaya başladı.

BİNALARA KİMLİK KARTI ÇIKARILACAK, HANGİ BİNAYI KİM YAPTI, DEPREM RİSKİ NE KADAR BİLİNECEK!

Çıkarılacak olan kimlik kartı ile beraber kanun yasalaştığı anda riskli binaların takip edilmesi süreci büyük oranda kolaylaşacak. Verilen kanun tekilfinin yasalaşması durumunda her binaya bir kimlik kartı çıkarılacak. Çıkan kimlik kartında binanın hangi müteahhit tarafından hangi tarihte yapıldığı bilgisine yer verilecek.
Bu bilgilere ek olarak yine teknik şartlar, binanın inşaatında kullanılan malzemeler, yapı denetimini gerçekleştiren firma, bina ruhsatı ve onayı veren kişi yaya da kuruluşlar ile bina zemini ve kalitesi gibi billgiler de yer verilecek.

Erol Çelik

Lüks Konut Danışmanı-Mimar-Kentsel Dünüşüm Uzmanı


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar 1

 • Mark dedi ki:
  Yorumunuz denetim bekliyor. Bu bir ön izlemedir, yorumunuz onaylandıktan sonra görünür olacaktır.
  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.
 • Erol Çelik dedi ki:

  thank,
  support is nice.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

  Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34