Bankalarda Mart Depremi!


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Bankalarda Mart Depremi! İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vadeli Mevduat Faizleri Savaş Etkisi İle Değişti Bankaların faiz oranları Mart 2022 dönemine özel güncellendi. Rusya’nın başlattığı savaş Türk bankalarını da etkilerken kredi faizleri ve mevduat faizleri sil baştan değişti, faiz oranları yükseldi!

Bankalarda Mart Depremi! İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vadeli Mevduat Faizleri Savaş Etkisi İle Değişti

Acil nakit para ihtiyacı olanlar, ev ya da araba sahibi olmak için kredi çekmeyi düşünenlere bankalardan kötü haber geldi! Rusya ile Ukrayna arasında geçen Perşembe gününden itibaren devam eden savaş Türk ekonomisini de olumsuz etkilerken küresel piyasalarda yaşanan çalkalanma bankaların faiz oranlarına da yansıdı.

Bankadan kredi çekmek istiyorum diyen kişiler için bankalar kötü haberi vererek ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları için yukarı yönlü güncelleme yaparken yaşanan faiz yükselişi bankada parası olanlara yaradı. Parasını bankada tutanlar için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükseldi ve aylık faiz kazancı daha da arttı. 

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ VE BANKA KREDİ FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! 

Bankalarda yaşanan güncellemenin ardından ne yazık ki kredi faiz oranlarında yükseliş yaşandığı görüldü. Kredi çekmek isteyen kişilerin bankalara ödeyecekleri faiz yükü daha da artarken 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamlarında artış ile bankada parası olanın cebine giren faiz getirisi de yükseldi. 

Yapılan güncellemenin ardından en yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 20.25 seviyesine çıkarken en fazla faiz getirisi sunan banka ise Alternatif Bank VOV hesap oldu. Bu banka üzerinden 32 günlük 100 bin lira faiz getirisi 1.707 TL olarak gerçekleşecek. 

EN UYGUN KONUT KREDİSİ 3 MART X

120 AY VADELİ 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA MART 2022! EN UYGUN KONUT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan dalgalanma devam ederken özel bankalardan bazıları yüzde 2 üzerinde olan rakamlarını yüzde 2 bandının aşağısına çekmeye başlamıştı. Ancak piyasadaki dalgalanma faiz indirimlerini durdurdu. En uygun konut kredisi veren banka sıfır konut kredisi için yüzde 1,20 oranı ile 2. el konut kredisi için ise yüzde 1,29 oranı ile kredi veren kamu bankaları oldu. 

Erol Çelik
Satış Değerleme Uzmanı – Kentsel Danışman


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34