Çocuklar ve Ev Güvenliği


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Çocuklar ve Ev Güvenliği

Çocukların evdeki güvenliğini sağlamak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Çocuklara ev güvenliği hakkında bilgi vermek zorunludur ve kimi zaman bu bilgiler hayat kurtarıcı olabilir. Bu yüzden, evde bulunan çocuklara güvenlik sisteminin nasıl devreye sokulacağı ve devreden çıkarılacağı öğretilmelidir.

Ev güvenliği uzmanlarına göre, ebeveynlerin çocuklarına öğretmesi gereken bazı güvenlik ipuçları şöyle;

Sürgü kilitleme

Sürgü, dış kapı için ideal bir ek güvenlik önlemidir. Çocuklar sürgü kilitlemesini ve kilidi nasıl açacaklarını bilmelidir.

Güvenlik sistemi

Evde bir güvenlik sistemi olması kişilerin güvende kalmasına yardımcı olur ve evin satış değerini artırır.

Kaçış planı

Çocuklar için yangın gibi acil durumlarda bir kaçış planı öğretilmesi çok önemlidir. Evin bir alanı buluşma noktası olarak belirlenmeli ve acil bir durum olması durumunda, her çocuk evden en güvenli yoldan geçirilmelidir.

Acil irtibat listesi

Tüm acil irtibat ayrıntılarının bir listesi, buzdolabı kapısı gibi erişilmesi kolay bir yere konmalıdır. Liste; polis, itfaiye, sağlık görevlileri, aile doktoru, her ebeveynin iletişim bilgileri ve güvenilir bir arkadaş ya da aile üyelerini içermelidir. Evdeki tüm çocuklar nasıl telefon kullanacaklarını bilmelidir.

Ön kapı

Kapı zili çalarsa, çocuklar kendilerine cevap vermek yerine bir yetişkini uyarmalıdırlar.

Küvet Güvenliği

Banyoda altı yaşın altındaki çocuklar sürekli denetlenmelidir. Çocuklara yanıkları önlemek için vücutlarını tamamen suya değdirmeden önce ellerini kullanarak banyo suyunun sıcaklığını test etmeleri öğretilmelidir.

Gıda alerjileri

Çocukların herhangi bir yiyecek grubuna alerjileri varsa, bu tür yiyeceklerin tehlikelerini ve bunları nasıl etkileyebileceğini anlatmak önemlidir. Küçük çocukları yönlendirmek için yiyecekler farklı renklerde etiketler ile işaretlenebilir.

Mobilyalar

Çocukların mobilyaların üzerine tırmanarak düşmeleri ya da mobilyaları devirmeleri sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Kimi zaman bu gibi durumlar ağır yaralanmalara neden olabilir. Devrilme riskini azaltmak için kitaplıklar ve TV üniteleri gibi mobilyalar duvara sabitlenebilir.

Kilitli ilaç dolabı

Tüm ilaçları, çocukların erişemeyeceği, kilitlenebilir bir dolapta saklamak en iyisidir. Bununla birlikte herhangi bir ilaç, kabinin dışında bırakılırsa, çocukların ebeveynleri veya güvenilir bir yetişkin tarafından kendilerine verilmeyen hiçbir şeyi almamasını bilmeleri gerekir.

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı – Mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34