Emlak Ne Demektir? Emlak kelimesinin anlamı nedir?


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Emlak Ne Demektir? Emlak kelimesinin anlamı nedir?

Arapça kökenli emlak kelimesi mülk ve mal kelimelerinden oluşur. Peki emlak ne anlama geliyor?

En basit haliyle ifade edersek taşınmaz mülklerin genel adına emlak diyoruz. Bir diğer adı da gayrimenkuldür. Bina, ev, iş yeri, arsa, tarla gibi mülk olarak adlandırılan tüm taşınmaz mallar emlak olarak alandırılır ve bunların ticari olarak alım satımının gerçekleştirilmesi ile oluşan sektöre de emlak sektörü denmektedir.

Emlak ile aynı anlamda kullanılan gayrimenkul kelimesi de “Menkul” kelimesinin yani taşınır bir mal anlamına gelen kelimenin başına eklenen “gayri” ifadesi ile  taşınmaz anlamında kullanılmasıdır. Gayrimenkul de tıpkı Emlak gibi “taşınmaz mülk” anlamında gelmektedir.

Bu sektörde hizmet veren uzman kişiler emlakçı ya da gayrimenkul danışmanı ünvanına sahiptir. Emlak ofisleri, acentelerinin sahiplerine broker denmektedir. Ülkelerin ekonomisi ve finansal dünyada önemli bir etkisi olan emlak alım satım işlemlerinin genel adı emlak piyasasıdır.

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı – Mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34