Emlakçılıkta doğru fiyat satışı hızlandırır!


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel
Emlakçılıkta doğru fiyat satışı hızlandırır!

Emlak sektöründe hızlı satışın yolu doğru fiyatlandırmadan geçiyor.gayrimenkul sektöründe iyi sonuç alabilmek için pazarlanacak bölgeyi iyi tanımak gerekiyor.”Alıcı ve satıcıyı mutlu edecek piyasa fiyatını doğru belirlerseniz emlak sektöründe başarılı olmanız çok kolaylaşır, aşırı fiyatlanmış bir gayrimenkul piyasada uzun süre bekleyecek ve cazibesini yitirecektir.” 

Örneğin, bir ev bir web sitesinde  150 TL ise diğer sitede 180 TL oluyor bu da gayrimenkulun satışına engel oluyor ve alıcının kafası karışıyor. 

Son bir senedir büyük şehirlerdeki konut kira fiyatlarında ciddi derecede yükseldi, İstanbul,  Ankara  ve  İzmir  Balıkesir gibi büyük şehirlerde de kiralık konut bulmak artık oldukça zorlaştı. Büyük şehirlere yakın ilçelerde,de durum farklı değil. Öte yandan bunu fırsata çeviren bazı  ev sahipleri kiralık ev fiyatlarını arttırıyor.

Emlakçılıkta doğru fiyat satışı hızlandırır!

Gayrimenkul fiyatlandırması yaparken kira çarpanı esas alınır

Bölgeden bölgeye değişen kira çarpanı, bir gayrimenkulün aylık brüt kira geliri ile kendini amorti etmesi anlamını taşıyor. Başka bir deyişle, gayrimenkul satın almak için ödenen parayı, gayrimenkulün brüt aylık kira gelirine bölünürse elde edilen sayı o gayrimenkulün aylık kira çarpanıdır, kazanılan sayı 12 ye bölünürse yıllık kira çarpanı bulunabilir. Ama Türkiye’de genelde aylık kira çarpanı kullanılır.


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34