Emlakçının Görevleri Nelerdir?


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Emlakçının Görevleri Nelerdir?

Emlakçının görev ve sorumlulukları çok net bilinmiyor ve bu nedenle de iyi bir emlakçının sağlayabileceği faydaların çoğumuz farkında değiliz.

İşinin uzmanı iyi bir emlakçı ile çalışıyorsanız eğer size gayrimenkul alırken de satarken de çok etkili bir pazarlama ya da satın alma planı sunar.

Öneriler ve tavsiyelerle gelir. İyi bir emlakçı ile çalışmak danışmanlık almaktır diyebiliriz aslında. İşinde uzman, eğitimli, profesyonel bir emlakçının görevleri nelerdir?

  • Emlak, gayrimenkul alış, satış, kiralama konusunda güncel mevzuata, tüm yasal işlemlere tam anlamıyla hakimdir, vekalet aldığı kişiler adına bu işlemleri yürütür ve güvenle satın alma ya da satış işleminin tamamlanmasını sağlar.
  • Gayrimenkulün zamanında ve değerinde satılması ya da değerinde alınması için gerekli pazarlama bilgisine, uzmanlığına sahiptir. Geniş bir pazarlama ağı ve müşteri portföyüne sahiptir. Bu imkanları kullanarak uzmanlık alanıyla ilgili danışmanlık hizmeti sunar.
  • Alıcı ve satıcı arasındaki iletişimi yürütür ve temsil ettiği kişiler adına hukuksal, ticari ve etik anlamda içleri rahat bir şekilde işlemlerin gerçekleşmesinden, takibinden sorumludur. Tüm süreçlerle ilgili düzenli bilgilendirme yapar.
  • Satıcı için tüm pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi, gayrimenkulün potansiyel alıcılara gösterilmesi, fiyatlama, güncel fırsatların değerlendirilmesi, satışı etkileyecek değişiklikler konusunda mülk sahibinin bilgilendirilmesi gibi görevleri vardır. Alıcı için alternatiflerin sunulması, avantaj ve dezavantajlarının anlatılması, beklentileri doğru anlayarak geniş portföy havuzu ve bağlı olduğu danışman network’u üzerinden onbinlerce portföye erişerek tüm fırsatları analiz edebilmesi, sunabilmesi önemlidir.

 

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı – Mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34