Ev Alan, Evini Satan, Konut Kredisi Çeken Tapu İşlemi Yapanlar!


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Ev Alan, Evini Satan, Konut Kredisi Çeken Tapu İşlemi Yapanlar! Resmi Gazete’de Yayımlandı Rayiç Bedel Farkı Cep Yakacak

8 Şubat tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çok sayıda vergi müfettişi ve müfettiş yardımcısı ataması yapıldı. Atamalar rayiç bedel farkı tapu harcı vergi cezası için ateşi yaktı.

Ev Alan, Evini Satan, Konut Kredisi Çeken Tapu İşlemi Yapanlar! Resmi Gazete'de Yayımlandı Rayiç Bedel Farkı Cep Yakacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile beraber 08 Şubat 2022 Tarihli ve 31744 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2022/38, 39, 40, 41, 42) yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan atama kararnamesi ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev alacak olan çok sayıda vergi müfettişi ve vergi müfettiş yardımcısı göreve atanmış oldu. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 366 vergi müfettişi ve 128 vergi müfettiş yardımcısı ataması yapılırken söz konusu atama kararları ile vergi denetimlerinin arttırılacağı belirtiliyor. Yapılan denetimler kapsamında en çok gayrimenkul satışları mercek altına alınacak. Artan konut satışlarına rağmen devletin tapuda rayiç bedel üzerinden satış gösterilmesi nedeni ile büyük bir vergi geliri kaybına uğradığı, bu konu hakkında önlem alınarak geriye dönük taramaların yapılacağı belirtiliyor. 

CUMHURBAŞKANLIĞI ATAMA KARARNAMESİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI, VERGİ MÜFETTİŞLERİ VE MÜFETTİŞ YARDIMCISI ATAMALARI YAPILDI! 

EROL ÇELİK – >Satış Değerleme Uzmanı


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34