Evdeki Dağınıklıktan Kurtulmanın Yolları


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Evdeki Dağınıklıktan Kurtulmanın Yolları

Evinizde daha ferah, daha düzenli ve daha huzurlu bir ortam yaratabilmek için küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanabileceğiniz birkaç ipucumuz var;

Eşyalarınızı düzenlemekle başlayın

Küçük alanların verimliliğinin arttırılması söz konusu olduğunda, dağınıklığı mümkün olduğunca azaltmak ve sadece gerekli eşyaları tutmak en iyi yoldur. Gereksiz eşyaların saklanması, ihtiyaç duyduğunuz eşyalar için yer bulmayı zorlaştıracaktır. Çoğu zaman atmaya kıyamadığınız eşyalar aylar ve hatta yıllarca çekmecelerde saklanıyor. “Her şey çekmecesi” olarak sınıflandırılan çekmeceleri gözden geçirin ve neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını belirleyin.

Evet, hayır ve belki!

İdeal bir durumda, bazı eşyalar bir kereden fazla kullanılmak zorunda olduğu için belki de hemen karar vermemek en iyisidir. Mümkünse, her zaman eşyanın değiştirilip değiştirilemeyeceğini ve gerçekte ne sıklıkla kullanıldığı kendinize sorun. Bu kararı vermekte sorun yaşayanlar için süreç zor olabilir, ancak belirli aralıklarla bu süreci tamamlamak evinizde daha düzenli bir ortam oluşmasına sebep olacaktır.

Bağış Yapın

Eşyalarınızı paketlerken, yeni evinize götürmenin bir anlamı olmayacağı gizli hazineler bulmanız mümkün! Bazı hayır kurumları, ev eşyaları bağışından faydalanabilecek harika topluluk çalışmaları yapmakta. Bağış, karmaşayı azaltmak ve ihtiyacı olan kişilere yardım sağlamak için harika bir yol.

İhtiyacınız Olmayan Eşyalarınızı Satın

Bir diğer yol ise, eşyalarınızı satmak olabilir. Evinizin havasını değiştirecek ya da yeni alan yaratacak daha uygun eşyaları satın almak için biraz para kazanabilir ya da istenmeyen eşyalardan kurtulabilirsiniz.

Her Zaman Planlamanız Olsun

Eşyaları paketlerken bir planınız olsun. Bir eşya çok sık kullanılmıyorsa fakat saklanacaksa, bir kutuya koyabilir ve etiketleyebilirsiniz. Kutular ve kaplar, daha fazla yer açmak için kolayca istiflenir ve içindeki öğelerin korunmasına yardımcı olur.

Bir plana sahip olmak ve sadece gerekli eşyaları yeni eve taşımak, evdeki alanın en üst düzeye çıkarılmasını ve yaşanacak daha konforlu bir alan olmasını sağlayacaktır.

Gardırobunuzu Mevsime Göre Düzenleyin

Her zaman pratik olmasa da, yalnızca mevsimlik kıyafetlerinizi gardırobunuzda bulundurabilirsiniz. Büyük kışlık paltolar ve kışlık botlar çok fazla yer kaplar, bu nedenle mümkünse bu eşyalar özel paketleme yöntemleriyle depoda ya da bazanızda saklanabilir.

Büyük Mobilya Miktarını Azaltın

Kıyafetlerden ve istenmeyen eşyalardan kurtulmak, büyük dolaplara ve çekmecelere daha az ihtiyaç duyulması anlamına gelir. Daha uygun büyüklükteki mobilyalara yer açmak için büyük mobilya parçaları satılabilir veya bağışlanabilir.

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı – Mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34