Eviniz yüzünden sağlığınızın bozulabileceğinin farkında mısınız?


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Eviniz yüzünden sağlığınızın bozulabileceğinin farkında mısınız?

Yaşam alanlarınız etrafında dolaşan gizli mikropların farkında mısınız? Evinizi düzenli olarak temizlemenize ve çok dikkatli olmanıza rağmen farkına varamayacağınız potansiyel sağlık riskleriyle karşı karşıya olabilirsiniz.

Evinizin sizi hasta etmesine sebep olabilecek ve çoğumuzun farkında olmadığı riskleri sizin için derledik.

Buzdolabı Mantarı

Buzdolabınızı en son ne zaman temizlediniz? Bununla kapının sadece bulaşık deterjanı ve süngerle silinmesini kastetmiyoruz. Potansiyel gıda zehirlenmesi ve mikrop risklerini ortadan kaldırmak için, her rafı düzenli olarak açmanız ve silmeniz, plastik kapı contalarının yivlerini fırça ile temizlemeniz ve dondurucunuzun arkasındaki elektrik bobini tozlarını temizlemeniz (bir uzmandan yardım alarak temizletebilirsiniz) gerekir. Don oluşumuna karşı korumaya yardımcı olan bu bobin, evinize sıcak hava üfler. Toz parçacıklarının etrafa üflenmesini önlemek için, buzdolabınızın düzenli olarak tozunu almanız gerekir.

Temizlik Malzemeleri

Alerjiye yatkın olanların, hangi temizlik ürünlerini kullandıkları konusunda dikkatli olmaları gerekir. Koku artırıcı içeren ürünlerin birçoğunun hassas sinüsler üzerinde olumsuz etkileri vardır. Bazı ürünlerdeki boya ve amonyum bileşenleri aynı zamanda tahrişe eğilimli ciltlere zarar verebilir. Evinizi temizlerken mümkün olduğunca çok sayıda doğal temizleme çözeltisinin (sirke, su veya kabartma tozu gibi) kullanılması tavsiye ediliyor.

Eski Yapılar

Yaklaşık 30 yıl önce inşa edilmiş evlerde yaşayanların, evlerinde asbest veya kurşun boya kalmamasını sağlamaları gerekir. Yapılan araştırmalar sonucu, bu ortak yapı malzemelerinin uzun vadede ciddi sağlık riskleri doğurduğu keşfedildi ve günümüzde artık hiçbir inşaat yapısında kullanılmıyor. Şu anda mülklere bakıyorsanız, daha eski evleri incelerken bu konuda bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Küf ve Nem Sorunları

Tüm küf türleri tehlikeli değildir, ancak küf nem sorunlarına işaret eder. Genellikle banyo veya mutfak gibi nemli yerlerde bulunan küf, çok fazla güneş ışığı almayan veya havalandırma olmayan köşeler gibi yerlerde de oluşabilir. Eğer gerçekten sinüs problemleri ve devam eden hastalıklarla mücadele ediyorsanız, orada gizlenmiş bir küf birikimi olmadığından emin olmak için araştırmanız faydalı olabilir.

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı-Büyükçekmece Emlak


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34