Faizler düşüyor, konutta hareket var! – büyükçekmece emlak ofisi


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Konut kredisi ve mevduat faizleri düşmeye devam ettikçe konut satışları yükseliyor. Okulların da açılmasıyla emlak alımına odaklanan tüketicinin özellikle bu hafta sonu pek çok satış ofisini dolması bekleniyor…

Konut satışlarında her yıl okulların açılmasıyla birlikte ciddi bir artış yaşanıyor o nedenle bu hafta sonu büyük bir hareket bekleniyor.

Ağustos ayında kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını 0.99’a çeken hamlesiyle başlayan satışların artarak devam edeceğini belirten sektör temsilcileri, okulların açılmasıyla tüketicilerin tamamen emlak alımı fırsatlarına yoğunlaştığına dikkat çekti. Milliyet’te yer alan habere göre; bu sayede konut almak ya da yatırım yapmak isteyenlerin, firmaların mevcut kampanyalarıyla birlikte daha uygun koşullarda ev sahibi olabileceği belirtildi.

Kredi kullanımı artıyor

Sektör temsilcileri, emlak yatırımı yapanların bir kısmının, perşembe günü Merkez Bankası’ndan çıkacak faiz kararına yoğunlaştığını ifade edilirken, yılın son çeyreğinin konut satışlarına büyük bir ivme kazandıracağını belirtildi.

Konut kredisi kullanım oranı da uzun aradan sonra yeniden artışa geçti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre bankaların konut kredisi talebine daha çok karşılık verdiği görülüyor.

 

EROL ÇELİK

EMLAK DANIŞMANI, BROKER, MİMAR, KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34