Kamu bankaları hala imar barışına özel kredi veriyor mu?-Büyükçekmece Ercel Emlak


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Kamu Bankalarının uyguladığı yüzde 1.33 faiz oranlı imar barışı kredisi devam ediyor.                                                                                                                                                                                                                                        Bankaların diğer hemen her ürününde artan maliyetler ve riskler dolayısı ile faiz oranları değişse de imar barışı kredisi kampanyasında farklılık olmadı.

İmara aykırı yapılara ‘Yapı Kayıt Belgesi’ verilen ‘İmar Barışı’ uygulaması kapsamında 31 Ekim’e kadar başvuru yapılıp, bedelinin de sene sonuna kadar ödenmesi gerekiyor. Bu haktan yararlanmak isteyenlerin nakit sıkıntısını uygun kredi seçenekleri ile çözmek için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından düşük faiz oranlı kredi kullandırılmaya başlandı.

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; Son haftalarda bankaların kredi faiz oranları hızla artış gösterse de kamu bankalarının uyguladığı imar affı kredisi faiz indirimi kampanyası devam ediyor.

İmar Barışı Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankalarının ortak imar barışı kredi kampanyası kapsamında Yapı Kayıt Belgesi için kredi başvurusu yapan vatandaşlara şu an uygulanan en düşük faizden kredi veriliyor. Başvuru sahipleri 60 ay vade ve yüzde 1.33’ten başlayan faizle kredi alabiliyor. 20.000 TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için faiz oranı yüzde 1.33 iken, 100.000 TL’ye kadar olan kredilerde 48 ay vade için yüzde 1.48, 100.000 TL ve üzeri kredilerde ise yine 48 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.65 olarak uygulanıyor. İndirimli imar barışı kredisi sadece yapı tahsis belgesi bedelince kullanılabiliyor. İmar affı kapsamındaki masrafların üstünde tutarlarda kredi ürünü kullanılamıyor.

Kampanya Detayları

31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış imara aykırı yapılar için müracaatlar e-Devlet üzerinden veya Çevre Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerinden gerçekleştiriliyor. Kayıt Belgesi bedeli, arsanın emlak vergi değeri ve yapının maliyeti toplanarak hesaplanıyor. Toplam maliyetin konutta yüzde 3, ticaride ise yüzde 5’i yapı kayıt bedeli olarak alınıyor.

İmar Barışı Kredisi 2018, İmar Barışı Kredisi Oranları 2018, Büyükçekmece İmar Barışı Ofisi, Büyükçekmece İmar Barışı Başvuru Adresi, Büyükçekmece Erol Çelik Mimar, Erol Çelik Kentsel Danışman Büyükçekmece, İmar barışı Kredi Veren Bankalar Büyükçekmece, İmar Barışı Detayları Büyükçekmece imar affı, Büyükçekmece Kentsel Danışmanlık Ofisi, Erçel Gayrimenkul Danışmanlığı, Erçel Group Büyükçekmece,


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34