Konut kredisi faizleri Eylül’ün ikinci haftasına nasıl başladı? – 2019 Konut Kredi Faiz Oranları ne


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

www.ercelgayrimenkul.com yönetim kurulu başkanı mimar EROL ÇELİK, Eylül ayının 2. haftası itibariyle Bankalarda ki faiz oranlarını değerlendirdi.

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler hızla devam ediyor. Eylül ayında özel bankalar da faiz indirimlerine hız verdi. Peki konut kredisi faizleri yeni haftaya nasıl başladı?

Konut kredisi faizleri geçtiğimiz hafta döviz kurundaki düşüşten aldığı destek ve faiz indirimi beklentileri karşısında indirim trendine hız kattı. Geçtiğimiz hafta kamu bankalarının kredi faizlerinde değişiklik yaşanmazken beş özel banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

Eylül ayının ilk haftasında ICBC Bank, İNG, Şekerbank, QNB Finansbank ve kampanyalı ürünü için TEB konut kredisi faiz indirimi uyguladı. İndirimler sonrası özel bankalardaki en düşük konut kredisi seviyesi yüzde 1.2’ye kadar geriledi.

Hafta başında bankaların konut kredisi faizleri ortalaması yüzde 1.63 oldu. En düşük konut kredisi faiz oranı ise kamu bankalarının kampanyası dahilinde uygulanan yüzde 0.99 oranı olmaya devam ediyor.

Kredi Pazarı’nın araştırmalarına göre bankalardan 9 Eylül itibariyle 150.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapılığında kredinin en düşük geri ödemesi 257.000 TL oluyor. Aynı kredinin aylık taksitleri ise yaklaşık 2.150 TL’ ye karşılık geliyor.

9 Eylül ile başlayan haftada tüm bankaların konut kredisi faiz oranları şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vade ve 500.000 TL’ ye kadar yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka yüzde 1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

HalkBank Konut Kredisi

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıl akadar vade için yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL üst limit ve 15 yıl vadeye dek yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

TEB Konut Kredisi

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar yüzde 1.2’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen yüzde 2.58 düzeyinde.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Katılım Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.27 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı.

İNG Konut Kredisi 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 3 ile 10 yıl vade arasında ise yüzde 1.29 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasından 3 yıl vadeye kadar yüzde 1.37, 10 yıl vadeye kadar için ise yüzde 1.35 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi 

Akbank 4 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 1.35 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı.

Garanti BBVA Konut Kredisi 

Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar yüzde 1.45, 2 yıl vadeye dek yüzde 1.37 ve 3 ile 10 yıl vade arasında yüzde 1.36 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi 

QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek yüzde 1.36 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaya başladı.

ICBC Konut Kredisi 

ICBC Bank kampanyalı yeni evim konut kredisi için yüzde 1.38 faiz oranı sunmaya başladı. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 2.4 seviyesinde.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı Sonbahar Konut Kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar faiz oranlarını yüzde 1.39 olarak kullandırmaya başladı. Banka tabela konut kredisi için de yüzde 2.2 faiz oranı kullandırıyor.

Türkiye Finans Bankası Konut Finansmanı 

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.41 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

Şekerbank Konut Kredisi

Şekerbank indirim sonrasında 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.59, 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.74 ve 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.89 olarak uygulamaya başladı.

Anadolubank Konut Kredisi 

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.97 faiz oranı kullandırıyor.

HSBC Konut Kredisi 

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor.

DenizBank Konut Kredisi 

DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor. Banka tabela konut kredisi faizleri kapsamında ise yüzde 2.75 faiz oranı sunuyor.

 

EROL ÇELİK

lüks konut danışmanı – mimar

 


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34