KORONOVİRÜS SÜRECİNDE GAYRİMENKUL SÜRECİNİN DURUMU


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

KORONOVİRÜS SÜRECİNDE
GAYRİMENKUL SÜRECİNİN DURUMU…
Lüks Konut Gayrimenkul Danışmanı
EROL ÇELİK
www.ercelgayrimenkul.com

Koronavirüsün gayrimenkul sektörüne yönelik etkilerini ve gelecekte neler olacağını analiz eden Syn Mimar-Gayrimenkul Danışmanı EROL ÇELİK,
yeni dünya düzenine iş yapış şekillerinin eskisi gibi olmayacağını belirtti. Bu durumda “Sektörde finansal canlılığı korumak için stratejik modellere yönelinmeli. dedi.
..
Gayrimenkul sektörünü neler bekliyor?

Mülk sahipleri mecbur kalmadığı sürece gayrimenkulünü satmayacak.
Çünkü, bu ortamda gayrimenkullerin ucuz fiyattan alıcı bulacağı malum.
Alıcıların ellerindeki parayı gayrimenkule yatıracağını da hiç zannetmiyorum en azından normalleşme sürecinin belirtileri görülene kadar.
Normalleşmeye geçildikten sonra bile Gayrimenkul sektörü bir süre olumsuz etkilenecektir. Türkiye gayrimenkul konusunda çok kritik bir dönemecin eşiğinde.

Bankaların elinde konut stoku birikebilir ve bir şekilde bunu ellerinden çıkarmak zorunda olduklarında fiyat dinamikleri farklı yönlere evrilebilir.

Müstakil konutlara ilgi artar mı?

Konutun müstakil olup olmadığı değil, sağlık alanları, temiz içme suyu, elverişli yaşam koşulları, ulaşım kabiliyetleri, eğitim olanaklarına yakınlığı önemlidir. Eğer ki erişilebilir fiyatlardan konutlar satışa sunulmazsa, insanlar evde kal mottosuyla da yaşamlarını sürdürmeye devam ederler. Tüketiciler gayrimenkul fiyatlarını çok iyi araştırıyorlar.

Büyükçekmece emlak, Büyükçekmece emlak firmaları, Büyükçekmece emlak ofisleri, Büyükçekmece en büyük emlak ofisi, Büyükçekmece emlak değerleme ofisi, Büyükçekmece Gayrimenkul Danışmanı, Büyükçekmece erçel emlak, Büyükçekmece gayrimenkul değerleme ofisi, Büyükçekmece kentsel dönüşüm danışmanlık ofisi, Gayrimenkul Danışmanı Büyükçekmece, Erol Çelik Gayrimenkul Danışmanı, Büyükçekmece arsa değerleme ofisi 0850 30 30 734,


Etiketler : , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34