Taşınırken Eşyalarımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?


Yayın tarihi : Kategoriler : Genel

Taşınırken Eşyalarımızı Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

Taşınırken eşyalarınızı kırılmış yıpranmış bir şekilde görmek sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Eşyalarınızın zarar görmemesi için dikkat etmeniz gereken şeyleri sizin için derledik:

1. Öncelikle eşyalarınızı gruplar halinde ayırarak hazırlamalısınız. Böylece taşınacağımız gün daha rahat bir şekilde hareket ederek neyin nerede olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz.

2. Yeni evinize taşınmadan önce evinizin avize, priz, kablo, tadilat, tesisat, ve boya badana işleri varsa taşınmadan önce halletmenizi öneririz. Evinize taşındıktan sonra bu tür işleri yapmak evinizi tekrar tekrar temizlemenize sebep olacaktır. Evinizi tüm eksikliklerini tamamladıktan sonra önceden temizlemek sizin iş yükünüzü fazlasıyla hafifletecektir. Daha sonrasında eşyalarınızı daha rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

3. Hazırladığınız kutuların üzerine ne olduklarını yazın. Kırılabilecek eşyalarınızı ayrı bir kolide toplayın ve ‘’dikkat kırılabilir’’ uyarısını mutlaka yazın. Nakliye firmanızı güvenilir olması için iyi seçin. Nakliye firmasıyla anlaşırken taşıma sözleşmesi mutlaka yapın.

Firmadan eşyalarınızı taşıyacak aracın plakasını istemeyi unutmayın. Böylece iç rahatlığı ile taşınabilirsiniz.

4. Bunların yanında taşınırken mutlaka yanımızda bulundurmamız gereken malzemeler var. Maket bıçağı, her boyutta karton kutular, balonlu naylon, strafor köpük, koli bandı, kullanılmayan gazeteler gibi güvenle taşınmamızı sağlayan araç-gereçleri yanınızda bulundurmalısınız.

5. Taşınırken fazla eşyalarınızdan kurtulun. Evinizde bulunan gereksiz, kullanmadığınız eşyalarınızı ihtiyacı olan birilerine verin. Kulanılamayacak durumda olanları ise elden çıkartın. Böylelikle rahatlamış ve evinizi hafifletmiş olacaksınız.

EROL ÇELİK

Lüks Konut Danışmanı – Mimar


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı?

Bizi arayın. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım. 0 850 303 07 34